Jakie kompozycje najlepiej prezentują się w okrągłych wazonach?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 1093
Jakie kompozycje najlepiej prezentują się w okrągłych wazonach?

Jedną z najlepszych dekoracji każdego pomieszczenia są wazony w różnych kształtach. Odpowiednio dobrany wazon sam w sobie stanowi dekorację, którą można zaaranżować w przeróżny sposób. Najczęściej wypełniany jest świeżymi kwiatami, czy to świeżo ściętymi w ogrodzie, czy też otrzymanymi z jakiejś okazji. Jednym z najciekawszych modeli wazonów są kule. Ich okrągły kształt wraz z odpowiednio dobraną kompozycją kwiatową pozwalają na bardzo eleganckie ozdobienie pomieszczenia.

Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w okrągłym wazonie?

Okrągłe wazony świetnie sprawdzą się w przypadku okazałych kompozycji kwiatowych. Kształt ten pozwoli na zachowanie równowagi bukietu, jednocześnie zapewniając miejsce do rozwinięcia się wszystkich kwiatów. Dzięki dopasowaniu rozmiarów kompozycji do wielkości okrągłego wazonu całość wygląda proporcjonalnie. W okrągłym wazonie idealnie prezentują się bukiety tulipanów. Sprawdzi się również w przypadku krótkich bukietów.

W okrągłym, szklanym wazonie świetnie prezentują się również kompozycje składające się z samych róż. Ten model wazonu sprawdzi się również w przypadku coraz modniejszych kompozycji składających się z zielonych liści lub gałązek hortensji, piwonii lub kaliny. Prosty, szklany wazon kula sprawdzi się zarówno do prezentowania kompozycji z owalnych kwiatów, jak i gatunków o bardziej oryginalnych kształtach.

W przypadku jakich roślin najlepiej sprawdzi się okrągły wazon?

Warto pamiętać, że wazon ma za zadanie prezentować kwiaty, a nie je dominować. Z tego powodu flakony z przezroczystego szkła są zawsze najlepszym wyborem. W przypadku okrągłych wazonów warto rozłożyć kwiaty równomiernie, dzięki czemu zachowana zostanie wizualna równowaga. W tego rodzaju wazonie dobrze prezentują się również żonkile oraz margaretki. Mniejsze wazony w kształcie kuli idealnie sprawdzą się do prezentowania bukiecików z konwalii.

Szklane, okrągłe wazony świetnie sprawdzają się również do prezentowania kompozycji z suszonych kwiatów. Dzięki temu można uzyskać świetną, modną dekorację na dłuższy czas. Kompozycje kwiatowe w okrągłych wazonach sprawdzą się zarówno jako dekoracja stołu, jak i element dekoracyjny umieszczony na komodzie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło