Jaki wazon wybrać na suszone trawy/liście?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 891
Jaki wazon wybrać na suszone trawy/liście?

Kompozycje z suszonych kwiatów, traw i liści od jakiegoś czasu biją rekordy popularności. Ich zaletą jest przede wszystkim estetyczny wygląd oraz oryginalność, a także to, że nie wymagają podlewania i nie ulegają zniszczeniu tak szybko, jak żywe kwiaty. Obecnie dostępne są przeróżne rodzaje suszonych traw, za pomocą których można tworzyć naprawdę ciekawe bukiety. Ta dekoracja wpisze się świetnie we wnętrza urządzone w stylu rustykalnym, boho czy eko. Proste, minimalistyczne bukiety z jednego gatunku roślin sprawdzą się także w nowoczesnych mieszkaniach. Aby jednak móc w pełni ukazać potencjał suszonych traw i liści, warto umieścić je w odpowiednio dobranym wazonie.

Jakie wazony sprawdzą się najlepiej w przypadku suszonych traw i liści?

W przypadku doboru wazonu do suszek należy skupić się przede wszystkim na rodzaju kompozycji. Jeżeli jest ona złożona z kilku gatunków roślin, to najlepiej zdecydować się na prosty, nowoczesny wzór wazonu. W przypadku wysokich kompozycji czy minimalistycznych bukietów z jednego gatunku traw warto postawić na wysoki wazon na kwiaty. Pozwoli to na wyeksponowanie kompozycji, a także uchronienie jej przed przewróceniem się.

Niższe, proste bukiety z traw czy też pojedyncze suszone kwiaty lub liście można umieścić w dedykowanych wazonach na jeden kwiat, lub też oryginalnych, geometrycznych wazonach. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się świetnie w przypadku miejsc, gdzie wazon z kwiatem ma stanowić wyłącznie dopełnienie głównych dekoracji. Umieszczając proste kompozycje w zdobionych wazonach o niecodziennych kształtach, zachowuje się balans, a stworzone połączenie nie jest zbyt krzykliwe. Tak naprawdę suszone kwiaty i trawy można świetnie połączyć z praktycznie każdym modelem wazonu. Ważne, aby odpowiednio dobrać typ wazonu do danej kompozycji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło