Jak założyć ogród w szkle?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 709
Jak założyć ogród w szkle?

Ogrody w szkle są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych kompozycji roślinnych w domach i mieszkaniach. Stanowią piękną i oryginalną ozdobę. Można umieścić je w praktycznie każdym punkcie mieszkania. Bardzo często zaprojektowane są w taki sposób, że nie wymagają dużej ingerencji ze strony domowników. Decydując się na ogród w szkle, można kupić już gotową kompozycję, lub wykonać ją samodzielnie. Ta druga opcja jest zazwyczaj tańsza i daje większe możliwości.

Jak przebiega proces zakładania ogrodu w szkle?

Pierwszym krokiem do założenia ogrodu w szkle jest znalezienie odpowiedniego pojemnika. Powinien on dobrze się prezentować i mieć odpowiednie wymiary. Tego rodzaju pojemników warto szukać na stronach internetowych producentów szkła ozdobnego i użytkowego. Zapewni to możliwość wyboru pomiędzy różnymi rodzajami i rozmiarami szklanych wazonów, słoików czy pojemników o nieco odmiennych kształtach.

Oprócz szklanej podstawy należy przygotować także wybrane rośliny – powinny być to gatunki o niewielkich rozmiarach. Najlepiej w tej roli sprawdzają się kaktusy, sukulenty, miniaturowe storczyki, paprocie doniczkowe, rośliny owadożerne oraz rośliny ananasowate. Konieczne jest także zaopatrzenie się w kamyki, żwir lub keramzyt, które posłużą do wykonania warstwy drenażowej. Oprócz tego wśród potrzebnych materiałów znajduje się węgiel drzewny oraz wybrane elementy dekoracyjne.

Podczas dobierania roślin należy zwrócić uwagę, czy mają one podobne wymagania, jeżeli chodzi o warunki. W innym przypadku niektóre z nich mogą obumrzeć. Rośliny umieszczane w pojemniku nie powinny być ściśnięte, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór jego rozmiaru. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie i wysuszenia szklanego wazonu lub słoja. Następne na jego dno należy wysypać warstwę materiału drenażowego oraz drobnych kawałków węgla drzewnego. Kolejną warstwę powinno stanowić odpowiednio dobrane podłoże. Następnie można rozpocząć sadzenie roślin, po którym kompozycja może zostać uzupełniona o dekoracje.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło