Dlaczego dekoracje szklane doskonale sprawdzają się w hotelach?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 299
Dlaczego dekoracje szklane doskonale sprawdzają się w hotelach?

Szklane dekoracje są nie tylko niezwykle eleganckie i estetyczne, lecz również uniwersalne. Doskonale sprawdzą się w niemal każdym stylu aranżacji wnętrza oraz w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Sprawdź, które dekoracje szklane doskonale sprawdzają się w hotelach i dlaczego.

Wazon nie tylko na kwiaty

Jednym z elementów szklanej dekoracji, który doskonale sprawdzi się w hotelu, jest szklany wazon. Okazuje się bowiem, że będzie on nie tylko gadżetem, w którym można trzymać kwiaty, lecz również z którego wyczarować można magiczne dekoracje. Umieść w szklanym wazonie sznurek ze światełkami LED, aby stworzyć designerską i oryginalną lampę, a następnie połóż ją na recepcyjnym blacie. W ten sposób zaaranżujesz ciepły, domowy, przytulny klimat. Równie ciekawe oraz efektywne oświetlenie stworzysz, umieszczając w wazonie świeczkę, otoczoną kolorowymi kamykami albo żwirkiem, mchem czy szyszkami. Jeśli lubisz dekoracje, nawiązujące do natury, w szklanej kuli stwórz las, wybierając odpowiednie podłoże oraz roślinność. Szklany wazon, w którym pływają zanurzone wysoko ścięte kwiaty lub w którym znajdują się kolorowe kamyki, piasek, jarzębina, szyszki, żelowe kulki czy suszone płatki kwiaty to kolejne propozycje wykorzystanie szklanej dekoracji.

Szklane bomboniery

Na recepcyjnym blacie warto umieścić, obok wazonu, szklaną bombonierę z wysokiej jakości szkła i dostępnej w różnych rozmiarach. Może ona kusić hotelowych gości schowanymi w jej wnętrzu łakociami, takimi jak ciastka, cukierki czy żelki. Jeśli lada recepcyjna jest dość długa i szeroka, możesz pokusić się o ustawienie kilku szklanych bombonier, a w każdej umieścić kilka rodzajów słodyczy. Jeśli chcesz w swoim hotelu postawić na promowanie zdrowego stylu odżywiania, w szklanej bombonierze możesz umieścić również owoce, winogrona albo orzechy. Bombonierkę możesz wykorzystać także do stworzenia kompozycji florystycznej z ciętymi kwiatami, pływającymi po powierzchni wody lub z pływającymi świecami. Bombonierka wykorzystana w ten sposób równie dobrze co na recepcyjnej ladzie, sprawdzi się na przykład w pokojowych łazienkach lub w pokojach, tworząc klimatyczny, miły nastrój.

Wazoniki na jeden kwiat

Przy wystroju hotelu czy hotelowej restauracji nie można zapomnieć o małych wazonikach przeznaczonych na jeden kwiat. Taka minimalna dekoracja nie tylko zaoszczędzi sporo cennego miejsca na stole, ale przede wszystkim wprowadzi klientów w cudowny nastrój. Do takich aranżacji najlepiej sięgnąć po świeże kwiaty w kolorach pasujących do wnętrza lub pory roku. Należy pamiętać również, aby nie wybierać roślin o bardzo intensywnym zapachu takich jak lilia.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło