Czym charakteryzuje się szkło do świec?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 1926
Czym charakteryzuje się szkło do świec?

Szkła do świec są grupą produktów, która wykorzystywana jest do różnych celów. Wśród nich można wyróżnić klasyczne stojaki na świeczki, których celem jest ozdobienie danej świeczki i ochrona przed jej strąceniem. Drugą część tej grupy stanowią pojemniki szklane, które przeznaczone są do własnoręcznej produkcji świec. Obecnie bardzo duża grupa osób zajmuje się tego rodzaju rękodziełem, traktując to jako hobby lub oferując zakup wytworzonych przez siebie, oryginalnych świec.

Jakie są cechy charakterystyczne szkła do świec?

Szkło do zalewania świec wyglądem przypomina szklanki lub szklane pojemniczki. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach i kształtach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla świec, których wygląd powinien przyciągać wzrok, przeznaczone są przezroczyste pojemniki. Sprawdzą się dla świec warstwowych, z dekoracjami lub o ciekawym kolorze. Szkło do świec powinno być trwałe, tak aby nie ulec uszkodzeniu pod wpływem ciepła. Wiele z klasycznych modeli nadaje się do mycia w zmywarce, dzięki czemu można ponownie wykorzystać je do produkcji świec.

Kolorowe szkło do świec sprawdza się świetnie w przypadku produkcji świec jako dekoracji. Nawet zalane białym woskiem prezentują się bardzo elegancko. Tego rodzaju szkło świetnie nadaje się do świec, w których główną rolę ma odgrywać zapach. Kolorowe szkło jest również świetne dla osób początkujących, które nie potrafią jeszcze tak dobrze pracować z woskiem. Dzięki temu, że szkło do świec charakteryzuje się prostym kształtem, nie ma ryzyka, że podczas palenia się świecy któraś część szkła zbyt mocno się nagrzeje i pęknie.

Przez szkło do świec można rozumieć także różnego rodzaju podstawki pod świece lub pojemniki, które pozwalają na stworzenie efektownych kompozycji ze świecami. Takie rozwiązania nie tylko zabezpieczają otoczenie przed ewentualnym rozlaniem wosku czy rozprzestrzenieniem się ognia, ale stanowią również bardzo romantyczną i ocieplającą wnętrze dekorację.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło