Czy wysokość świeczników na stole ma znaczenie?

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 280
Czy wysokość świeczników na stole ma znaczenie?

Szklane świeczniki to przepiękna dekoracja stołu, wprowadzająca do wnętrza magiczny nastrój, a zarazem elegancki klimat. Na rynku istnieje wiele wariantów świeczników szklanych – każdy z nich charakteryzuje się innym wzornictwem, kształtem czy też wymiarem. Wszystkie świetnie się prezentują, jednak ich typ, a w szczególności wysokość nóżki warto dostosować do rodzaju uroczystości, wystroju pomieszczenia oraz dostępnej przestrzeni na blacie stołu.

W jakiej sytuacji najlepiej sprawdzą się świeczniki na wysokiej nóżce?

Podczas dużych przyjęć nierzadko bywa tak, że wystawione na stole potrawy, przekąski, desery czy napoje znacznie ograniczają wolne miejsce na dekoracje. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będą szklane świeczniki na wysokiej i smukłej nóżce, zajmujące niewiele przestrzeni na blacie stołowym. Co ważne, ich obecność nie utrudnia przestawiania, dostawiania potraw. Dzięki temu bez obaw o ograniczenie swobody i komfortu można je ustawić nawet na najbardziej suto zastawionym stole. Ponadto, jeśli w przyjęciu uczestniczą małe dzieci, to bezpieczniejszą opcją będą właśnie wyższe szklane świeczniki na nóżce, które sprawią, że palący się płomień świeczki będzie niedostępny dla ciekawskich pociech. Mając na uwadze także kwestię estetyczną, świeczniki na wysokiej nóżce są polecane w szczególności do ozdoby stołów okrągłych.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego warto mieć w kuchni szklaną bombonierkę na nóżce?

Kiedy na stole warto postawić niższe świeczniki?

W przypadku gdy po umieszczeniu na blacie stołu wszystkich niezbędnych potraw i napojów nadal pozostaje na nim dużo miejsca, zaproszeni goście mogą odnieść wrażenie, że jest on skromnie zastawiony poczęstunkiem. Aby uniknąć rozczarowania uczestników przyjęcia, warto uzupełnić wolną przestrzeń na stole odpowiednimi dekoracjami. Często klienci na takie okazje zamawiają świeczniki typu martini (trójkątne), z których tworzą przeróżne aranżacje kwiatowe. Wygląda to pięknie, ale trzeba brać pod uwagę, że przy źle dobranej wysokości świecznika do wielkości stołu i jego aranżacji, świeczniki całkowicie przysłaniają widoczność osób siedzących po przeciwnych stronach stołu. Problem pojawia się najczęściej przy okrągłych stołach, gdzie dekoracji nie da się ułożyć "pomiędzy" osobami. Zatem estetycznym i praktycznym rozwiązaniem będą szklane świeczniki na krótkiej stopce z wysoką i z szeroką czaszą. Z kolei świeczniki na krótkiej nóżce o niskiej czaszy będą się najlepiej prezentować w grupie po 2 lub 3 sztuki, nieznacznie różniące się między sobą wysokością. Ponadto z racji swojej niewielkiej wysokości, niższe świeczniki na nóżce nie będą stanowiły ograniczenia podczas sięgania po dania znajdujące się po drugiej stronie stołu. Natomiast należy pamiętać, że niskie świeczniki są łatwiej dostępne dla dzieci, szczególnie jeśli stoją zbyt blisko brzegu stołu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło