Ciekawe zastosowania szklanych cylindrów

Dodane przez: Sigmaglass Na: Trafienie: 341
Ciekawe zastosowania szklanych cylindrów

Szklane cylindry to bardzo eleganckie wazony na kwiaty, pasujące do różnorodnych aranżacji wnętrz – od surowych i nowoczesnych, po te pełne ozdób. Ale ich uniwersalność nie kończy się na tym, że pasują do każdego stylu. Dotyczy ona również zastosowania, które nie ogranicza się do tego, że możemy napełnić cylindry wodą i umieścić w nich cięte kwiaty. Szklane cylindry, dostępne w różnych rozmiarach, wykorzystać możemy na wiele innych sposobów.

Pozostając jeszcze na chwilę przy kwiatach. Szklane cylindry mogą zastąpić doniczki. Możemy po prostu wypełnić je ziemią i przesadzić do nich żywe rośliny, które dalej będą rosnąć. A widoczna przez szkło ziemia i korzenie nadadzą im oryginalnego wyglądu.

Szklane cylindry nie tylko na kwiaty

A co oprócz roślin możemy umieścić w szklanych cylindrach? Na przykład muszle, jeśli lubimy śródziemnomorskie albo karaibskie klimaty i mamy inne pasujące do nich ozdoby. Albo korki od wina, jeżeli jesteśmy miłośnikami tego trunku. W kuchni natomiast możemy przechowywać w nich cytryny lub inne owoce, łącząc w ten sposób funkcję praktyczną z dekoracyjną. W roli pojemników cylindry sprawdzą się także w łazience (przybory do makijażu, mydła), a nawet w gabinecie (długopisy, ołówki, markery).

Warto zaznaczyć, że choć szklane cylindry pięknie prezentują się pojedynczo, to jeszcze lepsze wrażenie sprawić mogą w zestawie składającym się z kilku sztuk. Szczególnie gdy stworzymy ciekawą kompozycję składającą się z naczyń o różnej wysokości i średnicy. Takie kompozycje ustawić  możemy zarówno na stole, jak i na parapecie, szafce czy kominku.

Powyższe pomysły na to, co zrobić z cylindrami, nadają się oczywiście do wykorzystania nie tylko w domach czy mieszkaniach. Świetnie sprawdzą się jako element wystroju kawiarni, restauracji czy hotelu, a może nawet biura. Pięknie ozdobią też sale, na których urządzane są różnego rodzaju imprezy – chrzciny i wesela, bankiety i konferencje.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło